عسل طبیعی
تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی

در این مقاله می خواهیم نکاتی را در مورد اینکه چگونه عسل طبیعی را از عسل غیر طبیعی تشخیص دهیم؟  و اینکه آیا عسل طبیعی، طعم و بوی خاصی دارد و آیا عسل طبیعی شکرک می زند ؟ در ادامه ی همین مقاله شما را با ۷ شیوه تشخیص عسل طبیعی آشنا خواهیم کرد.

باور های اشتباه درباره تشخیص عسل طبیعی

قبل از اینکه بخواهیم در مورد شیوه های تشخیص عسل طبیعی صحبت کنیم، ابتدا به باور های اشتباهی که در میان مردم رایج شده شما را آشنا میکنیم.

شکرک زدن عسل

اولین اشتباه در تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی این است که اکثر مردم عسلی را که شکرک زده باشد را تقلبی می دانند. اما این باور کاملاً اشتباه می باشد. متاسفانه واژه شکرک زدن اینجور تداعی شده که عسل مورد نظر خالص نیست و در تولید آن از شکر استفاده شده است.

این را به خاطر بسپارید که شکرک زدن عسل یک هدیه از طبیعت می باشد این ویژگی نشانه این است که عسل شما کاملاً خام و طبیعی است.

رنگ عسل

دومین باور اشتباه در میان مردم در مورد رنگ عسل می باشد. مردم عسل طبیعی را با رنگ تیره و کهربایی می شناسند. در حالی که عسل ها رنگ خاص خود را دارند. برای مثال عسل گون زرد رنگ، بلوط تیره رنگ و آویشن قرمز رنگ می باشد. و این را به خاطر بسپارید که نمی شود یک رنگ کلی را برای تمامی عسل ها عنوان کرد.

استفاده از کبریت

سومین باور هم که متاسفانه بسیار رایج شده تشخیص عسل طبیعی با کبریت می باشد. این روش ابداعی ، نامعقول و بی اساس می باشد و نمی شود نام آنالیز یا تست روی آن گذاشت.

اگر اینچنین بود متخصصان و افراد فعال در حوزه زنبور داری هزینه های بالا جهت تست عسل پرداخت نمی کردند و همه با هزینه بسیار ارزان، یک بسته کبریت تهیه می کردند و به وسیله آن عسل را تست می کردند.

ریختن عسل روی روزنامه

روش های ابداعی مثل ریختن چند قطره عسل روی روزنامه برای تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی بین مردم شایع شده و به هیچ وجه تایید نمی شود، چون رطوبت و گلکوز عسل های مختلف با هم تفاوت دارند.

اساتید رشته زنبور داری برای شناسی عسل طبیعی از روش های آزمایشگاهی استفاده می کنند. این روش بهترین نوع تشخیص خلوص عسل می باشد و تشخیص خلوص عسل تنها از روش آزماشگاه معتبر امکان پذیر می باشد.

میزان ساکارز در عسل طبیعی معمولا زیر ۵ درصد می باشد و عدد خاصی را نمی شود به آن اختصاص داد. چون عسل هایی مانند عقاقی ها ، خارشتر، شبدر ، یونجه ، مرکبات و کاج و همچنین اکالیپتوس درصد های مختلفی دارند.

در صورتی که در عسل از شکر استفاده شود مقدار ساکارز از این حد بیشتر نشان داده می شود که نشان از تقلبی بودن عسل می باشد. و همچنین رطوبت عسل باید زیر ۲۰ درصد باشد.

تشخیص عسل طبیعی از عسل غیر طبیعی

۷ روش تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی

ریختن عسل در آب سرد

اگر مقدار عسل طبیعی را در یک لیوان آب سرد بریزیم مشاهده می کنیم که عسل به صورت عمودی وارد لیوان می شود و کاملا حالت چسبندگی خود را حفظ  می کند. و به سختی در آب سرد حل می شود. اما عسل تقلبی به سرعت در آب حل می شود.

خرید از فروشنده معتبر

دومین روش تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی خرید از یک فروشنده معتبر می باشد. آسان ترین روش خرید از فروشگاه ها و اشخاص معتبری که صادق هستند و شما از سابقه فعالیت آنها در زنبورداری و تهیه و فروش عسل مطلع هستید.

و بیشتر از اینکه دنبال شناخت عسل خالص باشید به دنبال عسل فروش صادق باشید. از فروشنده عسل برگه آزمایشکاه را بخواهید. فروشنده عسل طبیعی ترسی از بردن عسل به آزمایشگاه ندارد. در صورتی که در مقدار بالا عسل می خرید حتما نمونه ای از عسل را به آزمایشگاه ببرید و از سه عامل مهم زیر آگاه باشید.

ساکارز عسل زیر ۵ درصد باشد.

رطوبت زیر ۲۰ درصد باشد

PH بین ۳٫۴۲ تا ۶٫۱۰ باشد.

تست قیمت

سومین روش تشخیص عسل طبیعی تست قیمت آن می باشد. عسلی که قیمت آن ارزان تر از اکثریت فروشنده ها باشد به احتمال بسار زیاد تقلبی می باشد. چون هزینه یک کیلو عسل طبیعی بیشتر از این مقدار می باشد. توصیه ما به شما هیچوقت سلامتی خود را فدای عسل های شرکتی و تقلبی و ارزان  نکنید.

رنگ عسل

چهارمین روش تشخیص عسل طبیعی و عسل غیر طبیعی رنگ عسل می باشد. رنگ عسل طبیعی برحسب اینکه در کدام منطقه تولید شده باشد متفاوت است. برای مثال چند مورد از عسل های مختلف و رنگ آنها را برای شما ذکر می کنیم:

  • عسل تمشک سفید رنگ
  • عسل آفتاب گردان زرد طلایی
  • عسل گون زرد
  • عسل مرکبات زرد شفاف
  • عسل آویشن به رنگ قرمز
  • عسل شبدر بی رنگ و روشن
  • عسل بلوط تیره رنگ
  • عسل مریم کهربایی روشن یا تیره

همه ی این عسل ها خوب و طبیعی هستند. اما به خاطر گلی که زنبور از آن تغذیه کرده رنگ آنها متفاوت می باشد. در نتیجه یکی از راه های تشخیص عسل طبیعی شناسایی رنگ آنها می باشد.

عسل انرژی زا می باشد

پنجمین روش تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی این است که عسل انرژی زا است و پس از مصرف به سرعت تولید انرژی می کند. و از این جهت ملاک تشخیص خوبی است. یک کیلو عسل طبیعی تقریبال ۳۲۵۰ کالری انرژی دارد. با توجه به این که گلوکز سریعا جذب بدن می شود انرژی را سریعاً افزایش می دهد.

شکرک زدن عسل (رس زدن عسل)

ششمین روش تشخیص عسل شکرک زدن آن می باشد . آنچه که در اصطلاح رسوب یا شکرک زدن می گویند، به خاطر وجود کلمه شکر در ذهن، تقلبی بودن عسل را تداعی می کند چیزی جز پدیده بلوری شدن یا کریستالیزاسیون نیست.

عواملی محیطی از قبیل رطوبت، دما و ترکیبات عسل از نظر درصد مواد قندی و همچنین آنزیم دیازپازم موجب پدیده شکرک زدگی می شوند. این خاصیت فقط در عسل های طبیعی دیده می شود.

مزه کردن کردن عسل

هفتمین روش تشخیص عسل ارگانیک مزه کردن یا چشیدن عسل می باشد. عسل طبیعی علاوه بر شیرینی خاص خودش دارای مزه و طعم ویژه ای است که فقط در عسل وجود دارد و عسل های تقلبی فاقد این مزه می باشد. افراد با مصرف انواع عسل می توانند مزه و طعم واقعی عسل های طبیعی را تشخیص بدهند.

توجه داشته باشید که مزه عسل تقلبی طعم شکر را دارد تا طعم یک عسل طبیعی، و باید دقت کنید برای تازه کار ها رنگ و بو و مزه و غلظت نمی تواند ملاک خوبی برای تشخیص عسل اصل از تقلبی باشد.

تشخیص عسل ارگانیک برای افراد معمولی نمی تواند دقیق باشد و لذا توصیه می کنیم از فروشگاه ها و سایت های معتبر این نوع عسل را تهیه کنید و حتما برگه آزمایش را بخواهید چون بهترین و دقیق ترین روش می باشد.

جدای از این عسل های تقلبی علاوه بر دارا نبودن مزایای عسل ارگانیک زیان های زیادی نیز دارند. اگر به دنبال روش های مثل تشخیص به وسیله کبریت یا ریختن روی روزنامه یا موارد مشابه هستید باید بدانید هیچ گونه از این موارد مورد تایید اساتید عسل شناسی و تغذیه نمی باشد.

و در آخر این نکته را برای شما بیان می کنیم که اگر به دنبال عسل طبیعی و ارگانیک می باشید، فروشگاه اینترنتی محصولات ارگانیک سروشت این امکان را برای شما فراهم کرده است و شما می توانید با خیال راحت اقدام به خرید عسل  طبیعی و با طعم و مزه متفاوت و به یاد ماندنی کنید.